Přečtěte si
Europecon sponzorem PDF Tisk Email

   Europecon s. r. o. je jedním ze sponzorů, kteří pomohli na svět dalšímu sociálnímu automobilu. Renault Master určený pro pražskou pobočku občanského sdružení Naděje byl za přítomnosti zástupců médií i veřejnosti slavnostně představen 10. října v areálu kláštera Emauzy.

Aktualizováno Pondělí, 21 Říjen 2013 13:21
Celý článek...
 
E85 v Rakousku a Německu PDF Tisk Email

Chystáte se na dovolenou k Jadranu, nebo Rakousko bude cílovou zemí vaší dovolené? Pokud jezdíte na biolíh E85 jistě Vás bude zajímat, kde je možno v Rakousku toto ekologické palivo načerpat.

Seznam čerpacích stanic s eE85 v Německu

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Červen 2013 08:14
 
Europecon Flex na rallye PDF Tisk Email

RallyJezna1Sedmnáctého listopadu nebyl jen státní svátek, ale byl i svátkem nadšenců rallye kteří se sešli v Nové Jezné na plzeňsku. Moc nás potěšilo, že i europecon mohl být přítomen. Byl tam skryt nejen v závodním autě Peugeot 206 GTi týmu AG Rally team, které bylo vybaveno přestavbovou jednotkou EUROPECON Flex, dávající závodnímu motoru nejen možnost pohonu na ekologičtější a ekonomičtější biopalivo s vysokým obsahem biosložky E85 ale hlavně zlepšující kroutící moment motoru, což je parametr u soutěžního vozu obzvlášť důležitý.

Aktualizováno Pátek, 23 Listopad 2012 11:46
Celý článek...
 
Europecon na PragueCar Festival PDF Tisk Email

 Prague Car FPCF4estival na výstavišti v pražských Letňanech přilákal spoustu návštěvníků. K vidění bylo vidět všechno, co se automobilů a lidí okolo nich týká. Nemohl chybět ani EUROPECON - výrobce přestavbových jednotek europeconFlex, který ve spolupráci s českým sdružením pro biomasu BIOM uspořádal pro návštěvníky soutěž jejíž hlavní cenou byl přestavbový kit EUROPECONFLEX. Soutěž ukázala poměrně malé povědomí české motoristické veřejnosti o biopalivech, jejich výrobě a rozšíření. Na anketní otázku z čeho se vyrábí bioetanol pro výrobu vysokoprocentního paliva E85 jedna třetina respondentů nesprávně odpověděla, že z řepky.

Aktualizováno Úterý, 04 Září 2012 15:40
Celý článek...
 
Energie21 píše o EUROPECON FLEX PDF Tisk Email

Energie21Poslední číslo dvouměsíčníku o obnovitelných zdrojích energie vycházejícího pod názvem Energie21 píše v článku "Poučné zkušenosti z USA se zaváděním biopaliv" o zkušenostech se zaváděním E85 ve Spojených státech. V druhé části článku zmiňuje podmínky v České republice, kde je obnova vozového parku velmi pomalá. Jako nejrychlejší cestu k nárůstu spotřeby biopaliv u nás uvádí přestavby starších vozidel s benzinovými motory.

Aktualizováno Pátek, 16 Prosinec 2011 12:40
Celý článek...
 
Biopaliva v Událostech na ČT 1 PDF Tisk Email

EUROPECON se objevil i v hlavní zpravodajské relaci na ČT 1

Aktualizováno Pátek, 16 Prosinec 2011 12:34
 
Citroen versus Hummer, kdo dokáže víc? PDF Tisk Email

CaHMFotografie zachytila dva automobilové extrémy - Davida a Goliáše. Poznáte co mají společného a v čem se naopak výrazně liší?

Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2011 00:14
Celý článek...
 
Europecon na konferenci Biomasa a energetika PDF Tisk Email

C1České sdružení pro biomasu CZ Biom pořádalo 29. listopadu 2011 za účasti významných expertů, odborníků a kapacit v oboru již šestnáctý ročník mezinárodní konference BIOMASA & ENERGETIKA 2011. EUROPECON byl u toho a představil alternativu využití biopaliva E85 v osobním automobilu. Přímo před vstupem byl vystaven Citroen C1 pomocí přestavbové jednotky z dílny europeconu upravený na pohon bioethanolem E85 a benzínem Natural 95, či jejich směsí namíchanou v jakémkoli poměru.

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 13:27
Celý článek...
 
Z diskuse o E85 PDF Tisk Email

Diskusí o využití Biopaliv je plný internet. Stránky kampaně "Biopaliva frčí nejsou žádnou výjimkou. I zde se lze setkat s názory na využití biopaliv a jejich klady a zápory. Vybrali jsme pár praktických zkušeností s využitím E85 v přestavěných automobilech Ford Mondeo a Škoda Octavia.

Aktualizováno Pondělí, 12 Září 2011 10:04
Celý článek...
 
Píše se o nás PDF Tisk Email

biom

České sdružení pro biomasu CZ Biom v druhém letošním čísle svého odborného a informačního časopisu BIOM, které se z velké části tématicky zabývalo kampaní "Biopaliva frčí", uvedla v rubrice ODBORNÉ TÉMA článek Zkušenosti z USA - cesta k rychlejšímu rozšíření biopaliva E85.

Aktualizováno Pátek, 15 Červenec 2011 07:31
Celý článek...
 
Europecon na brněnském výstavišti PDF Tisk Email

  

brno2mVe dnech 23. - 26. června 2011 se na brněnském výstavišti konala veliká výstavní akce: Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Čtvrtek 23. 6. byl v přednáškovém sále pavilonu V věnován biomase a jejímu využití. Hlavním tématem přednášek v rámci odborného semináře  byla motorová biopaliva a jejich další perspektiva u nás.
Aktualizováno Pondělí, 27 Červen 2011 10:50
Celý článek...
 
Přehled konektorů ke vstřikovačům PDF Tisk Email

Pro zjednodušení montáže nabízíme našim zákazníkům k přestavbovým sadám europeconFlex i hotové kabelové svazky. K dispozici máme všechny v Evropě nejčastěji používané druhy:

Bosch EV1 Bosch EV1
Bosch EV6 Bosch EV6
Delphi Delphi
Honda NH1 Honda NH1
Nippon Denso - dual slot Nippon Denso - dual slot
Nippon Denso - top slot Nippon Denso - top slot
Toyota Toyota
nissan Nissan

V případě, že máte o kabelové svazky zájem, zvolte je jako příslušenství ve Vaší objednávce.

Aktualizováno Středa, 03 Září 2014 08:25
 
Kampaň „Biopaliva frčí“ odstartovala! PDF Tisk Email

biopalivafrNezisková organizace CZ Biom - České sdružení pro biomasu odstartovala se svými partnery v areálu firmy Tereos TTD v Dobrovici na Mladoboleslavsku kampaň „Biopaliva frčí“ mající za cíl informovat motoristy o biopalivech. Partner kampaně europecon byl rovněž u toho.

Aktualizováno Pondělí, 18 Červenec 2011 17:35
Celý článek...
 
V Brazílii už čistý benzín nekoupíte PDF Tisk Email

Němečtí řidiči se ve velkém bouří proti benzínu s označením E10. To je směs normálního benzínu, do kterého se přidává deset procent bioetanolu. Je ale na světě země, kde se nikdo proti biologické složce v pohonných hmotách nebouří. Naopak, už řadu let tam řidiči u pump běžně tankují stoprocentní biopalivo.

Aktualizováno Úterý, 19 Duben 2011 12:52
Celý článek...
 
CZ Biom připravuje kampaň na podporu biopaliv PDF Tisk Email
České sdružení pro biomasu CZ BIOM zasedalo 22.3 2011 v areálu Výzkumného ústavu rostlinné výroby v Praze Ruzyni na své valné hromadě. Výkonný ředitel sdružení CZ Biom Ing. Jiří Trnka představil důležitou součást  akčního programu pro následující období. Tou má být rozsáhlá propagační kampaň na podporu biopaliv. Logickou součástí této kampaně bude i podpora biopaliva E85 na českém trhu. Zdá se, že novopečený člen World Bioenergy Association CZ Biom chystá ještě aktivnější a cílenější propagaci biopaliv z obnovitelných zdrojů vedoucí k zvýšení jejich podílu na našem trhu.
Aktualizováno Pondělí, 23 Květen 2011 10:17
 
Europeconflex k přestavbě na E85 představen na sněmu Agrární komory PDF Tisk Email

europeconflexo

Dne 3. března se v Olomouci konalo významné volební zasedání Agrární komory ČR. Společnost Europecon byla u toho a účastníkům sněmu AK prezentovala svoji vizi nárůstu podílu biopaliv na našem trhu - přestavbou benzínových automobilů na bioetanol E85 pomocí přestavbových jednotek europeconFlex vyvinutých a vyráběných v České republice. Přímo před vchodem do jednacího sálu mohli účastníci sněmu AK vidět automobil Opel přestavěný společností EUROPECON spol. s r. o. na pohon bioetanolem E85.

Aktualizováno Pondělí, 21 Březen 2011 08:35
Celý článek...
 
Bioetanol E85 se zabydlel i na Plzeňsku PDF Tisk Email

Neustálý růst cen pohonných hmot nutí řidiče hledat levnější alternativu standardních paliv. Minimálně čtyři stanice v Plzeňském kraji už nabízí k tankování palivo s obsahem bioethanolu E85.

Aktualizováno Středa, 02 Březen 2011 08:56
Celý článek...
 
Bioetanol E85 z ozdobnice – recept na biopaliva z USA PDF Tisk Email

 

miscanthusgV největším polním pokusu svého druhu ve Spojených státech zjistili výzkumníci z University of Illinois, že obrovská vytrvalá tráva ozdobnice (Miscanthus x giganteus) překonává svou výnosností a ekonomikou pěstování jiných rostlin pěstovaných pro výrobu biolihu. Bude to cesta k levnějšímu biopalivu E85?

Aktualizováno Úterý, 01 Březen 2011 17:09
Celý článek...
 
Letos se na Zemi vyrobí už přes 88 miliard litrů bioetanolu PDF Tisk Email
Global Renewable Fuels Alliance je mezinárodní organizací mající za cíl propagaci paliv z obnovitelných zdrojů. Členové této aliance představují více než 65 % globální produkce biopaliv z celkem 44 zemí. A právě Global Renewable Fuels Alliance (GRFA) ve spolupráci s renomovanou agenturou zabývající se ekonomickými odhady F.O. Licht zveřejnila předpověď celosvětové produkce etanolu.
Aktualizováno Pondělí, 28 Únor 2011 13:04
Celý článek...
 
Kalkulačka úspor PDF Tisk Email
Spotřeba l/100km
Cena benzínu Kč/l
Cena biolihu E85 Kč/l
Ročně najedu km
Podrobnosti

       

Roční úspora při použití E85

Náklady na palivo - benzín Kč/rok
Náklady na palivo - E85 Kč/rok
Náklady na 1 km - benzín Kč/km
Náklady na 1 km - E85 Kč/km

Úspora

Kč/rok

Náklady na instalaci
Návratnost rok
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Nákupní košík


Valid XHTML & CSS | Template Design europecon, s. r. o. | Copyright © 2010 by europecon, s. r. o.